نقش هوش هیجانی در فروش چیست؟

هوش عاطفی یا هوش هیجانی که (EQ) نامیده می‌شود، توانایی آگاه بودن از احساسات خود و همین‌طور از احساسات دیگران و به‌علاوه مدیریت کردن این احساسات به روشی همدلانه و سازنده است.

در دهه 1960 ایده EQ را یک روزنامه‌نگار علوم به نام دنیل گلمن مطرح کرد، که مهارت‌های هوش عاطفی یا همان هوش هیجانی را به پنج دسته تقسیم بندی می‌کند:

۱. خود آگاهی

۲. خود مقرراتی یا خود نظم دهی

۳. مهارت‌های اجتماعی

۴. همدلی

۵. انگیزش

بلوک‌های سازنده یک رویکرد خلاق و سالم را این پنج مهارت هوش هیجانی و عاطفی برای زندگی و کار تشکیل می‌دهند.

هوش هیجانی چرا در فروش دارایی اهمیت است؟

متخصصان فروشی که فاقد EQ هستند، نسبت به متخصصانی هم ترازی که دارای EQ هستند بدتر عمل می‌کنند. برای درک بهتر این موضوع، که چرا این‌چنین است می‌توانیم به این امر بپردازیم که چگونه بر عملکرد فروش این ۵ مهارت تأثیرگذار هستند.

۱. خودآگاهی و تأثیر آن بر هوش هیجانی در فروش چیست؟

خودآگاهی که به‌عنوان یکی از مهارت‌های هوش هیجانی یا عاطفی است، به معنی توانایی درک و شناسایی عواطف و احساسات فرد است. یک فروشنده خودآگاه می‌تواند انرژی و زمان مشتری را بهتر در حول محور حالات احساسی خود مدیریت نماید‌. فروشندگانی که از خودآگاهی خوبی برخوردار هستند عموماً کمتر دچار عصبانیت می‌شوند و مشتریان احتمالی را با احساسات منفی خودشان آزار نمی‌دهند. مشتریان را کمتر دچار ناامیدی می‌کنند و تلاش می‌کنند که از نادیده گرفته شدن و طرد شدن احتمالی مشتریان جلوگیری شود، مدیریت احساسات خود را طوری بر عهده دارند که به مشتری کمتر احساسی بدهند که خودشان از آن احساس بی اطلاع و ناآگاه هستند.

۲. خود نظم دهی و تأثیر آن بر هوش هیجانی در فروش چیست؟

خود نظم دهی به‌وسیله کنترل کردن انگیزشی شناخته می‌شود چرا که توانایی تطبیق و کنترل احساسات خاص خود به خاطر سازگاری با موقعیت دیگران و یا همین طور اجتناب از ناآرامی در آن‌ها به وجود می‌آید. فروشندگانی که از مقررات درونی بالایی برخوردار هستند، بهتر از دیگران می‌توانند از آوردن احساسات منفی خود مانند اضطراب، آزردگی در مکالمات و ترس در فروش خودداری نمایند. این افراد بهتر از دیگران می‌توانند رفتار خود را با نیازهای شغلی خود تطابق دهند و قادر به ایجاد انگیزه و شور برای انرژی‌رسانی به عملکرد شغلی خود در مدت زمان طولانی هستند.

۳. مهارت‌های اجتماعی و تأثیر آن بر هوش هیجانی در فروش چیست؟

مهارت‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از مهارت‌های هوش هیجانی و عاطفی به شمار می‌آید، که به معنی توانایی داشتن آگاهی اجتماعی، ایجاد رابطه و حفظ روابط در یک دوره زمانی طولانی مدت و همین‌طور ایجاد ارتباط معنادار می‌باشد. یک متخصص فروش به دلیل داشتن مهارت روابط عمومی بالا و قوی در زمینه جذب مشتری و افزایش مشتری موفق خواهد بود چرا که آن‌ها را قادر می‌سازد شبکه قوی‌تر و بزرگ‌تری را برای جلب فرصت‌های فروش ایجاد نمایند و آن را حفظ کنند. این فروشندگان در مشارکت و همکاری با هم سطح‌های خود خوب عمل خواهند کرد. این افراد خوب می‌دانند که چگونه باید در اتاق مذاکره عمل کنند و برای رسیدن به هدفی که آرزویش را دارند، تغییراتی را چگونه ایجاد نمایند.

۴. همدلی و تأثیر آن بر هوش هیجانی در فروش چیست؟

همدلی به‌عنوان یکی از مهارت‌های گوش عاطفی یا هوش هیجانی است که دقیقه مقابل نقطه خودآگاهی به شمار می‌رود. همدلی به معنی توانایی درک و تشخیص عواطف و احساسات اشخاص و تمایل داشتن به واکنش سازنده به آن‌ها می‌باشد.

یک فروشنده که همدل باشد می‌تواند به‌خوبی بفهمد که مشتریان خود چه احساسی دارند به‌طوری که می‌تواند در جهت خواسته‌های مشتری رویکردهای خود را تطبیق دهد و مکالمات را در سمت و سوی درست هدایت کند. همچنین همدلی به فروشنده کمک می‌نماید که برای درک بهتر نیازها تجربه مشتری‌ها را تجسم کند و همین طور نقاط درد و اهداف آن‌ها را درک کند تا بتواند به مؤثرترین راه ممکن به آن‌ها پاسخ دهد.

 

توجه: نکته قابل توجه این است که هنگامی یک فروشنده می‌تواند تأثیرگذار باشد که سطح همدلی آن‌ها نباید خیلی پایین و یا خیلی بالا باشد. بعد از ارزشیابی از هزاران فروشنده به این نکته پی بردیم که همدلی بیش از اندازه می‌تواند حساسیت مشتریان نسبت به فروشندگان را زیاد کند و در انتها آن‌ها را از خریدن دور نماید.

۵. انگیزش و تأثیر آن بر هوش هیجانی در فروش چیست؟

انگیزه درونی همان انگیزش ایجاد شده برای رسیدن به هدف و همین‌طور انجام یک کار است. فروشنده‌ای که انگیزه قوی دارد به نسبت به همکاران خود در یک روز بیشتر کار می‌کند. فروشندگان به سخنان مربی‌شان (کوچ) گوش می‌دهند و حرف‌های آنان را در کار خود اعمال می‌نماید. فروشنده‌ای که از انگیزه بالایی برخوردار هستند کار رهبری را به‌صورت امیدوار کننده‌ای انجام می‌دهند.

نوشتهٔ پیشین
هوش هیجانی چیست؟

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست